кольори автомобільних фарб

Розмаїття кольорів автомобільних фарб

При виборі автомобіля колір відіграє важливу, а іноді, вирішальну роль. Помічено, що жінки надають набагато більше значення відтінкам, ніж чоловіки. Кольори автомобільних фарб сьогодні настільки різноманітні, що більшість автовласників просто вагаються з вибором. Крім звичайних емалей існують хамелеони, «металіки», фарби з перламутром і різними переливами.

Зміст:

  1. Модні відтінки
  2. Практичність насамперед
  3. Колір і безпека
  4. фарби майбутнього

В моді як і раніше сріблястий колір, але він поступово поступається позиції різним відтінкам білого. Сьогодні легендарна фраза Генрі Форда про те, що покупець може отримати автомобіль будь-якого кольору, але тільки якщо цей колір буде чорним, вже не актуальна. Розмаїття кольорів автомобільних фарб тепер нічим не обмежена. Більш того, більше третини автовласників готові доплатити за ексклюзивний колір автомобіля.

Модні відтінки

Дивно, але фарбування кузова автомобілів теж схильне модним тенденціям. В 60-і хітом був помаранчевий, потім його змінив небесно-блакитний і бежевий. Блідо-жовті кабріолети і купе 80-х сьогодні викликають лише подив. До того ж кожній марці і моделі «йде» свій колір. Важко собі уявити канарковий «Мерседес» або чорний «Москвич». Кольори автомобільних фарб ВАЗ цілком традиційні — червоний, сріблястий, білий і зелений.

За прогнозами аналітиків, частка кольорових автомобілів буде безперервно зростати, адже зараз свій автомобіль практично неможливо розпізнати на парковці серед сріблясто-сірої маси. Популярність придбають золотисті відтінки, червоний і блакитний «металік».

Практичність насамперед

популярні кольори автомобілівПопулярність автомобілів сірого відтінку пояснюється просто — на кузові такого кольору менше помітні подряпини, дрібні відколи й дефекти фарбування. Сріблястий автомобіль завжди виглядає охайно і привабливіший для подальшого продажу. Цей колір не був затребуваний до того моменту, доки не з’явилися фарби-металіки. Саме вони надали елегантність і солідність навіть дуже серйозним маркам автомобілів.

Перевага по довговічності фарб на стороні світлих відтінків. Автоемаль руйнується під дією бруду, солі і вологи. Але головний ворог фарби — сонячні промені, а точніше, температура, до якої нагрівається лакофарбове покриття. І якщо від вологи і солі кузов можна захистити спеціальними поліролями і автокосметикою, то проти ультрафіолету хімія безсила. Прагматичні автовласники вибирають варіанти автомобільних фарб з урахуванням кліматичних умов експлуатації, тому в південних регіонах так популярні світлі відтінки машин. Хіт минулих років — чорний колір, поступово поступається позиції темно-сірому «металіку».

Колір і безпека

Думки про те, автомобіль якого кольору більш помітний на дорозі, вкрай суперечливі. Вважається, що світлі машини добре помітні, а, значить, безпечні. Однак в умовах туману або снігопаду машини класичного білого кольору просто «губляться». З точки зору безпеки руху універсальними є червоні, помаранчеві та жовті відтінки кузова, які помітні при будь-яких погодних умовах. Не випадково для спецавтомобілів використовуються саме такі тони.

На думку страховиків найбільш ризикованими є такі кольори:

  • коричневий;
  • ліловий;
  • чорний;
  • рожевий.

А ось червоний колір, незважаючи на те, що власники такого авто не проти поганяти, достатньо безпечний колір. Працівники відділу технічної аналітики з Insurers Churchill, проаналізувавши десятки тисяч аварій, виявили, що найчастіше в ДТП потрапляють автомобілі чорного кольору. Але пов’язано це, швидше за все, не з відтінком машини, а з темпераментом водія. На думку психологів чорний колір авто вибирають люди з високим рівнем агресивності.

Фарби майбутнього

Дизайнери покладають сьогодні особливі надії на фарби «хамелеони», які будуть міняти відтінки залежно від кута зору і освітленості. Поява подібних покриттів стала можливою завдяки новітнім пігментам на основі оксидів алюмінію. Такі покриття іскряться і переливаються різними відтінками, подібно голографічним зображенням. Поки ця технологія досить дорога і вимагає нанесення не менше 5 надтонких шарів. Трохи дешевше фарби для автомобілів на базі оксидів кремнію, які дають ефект зміни кольору в міру наближення машини.

При виборі фарби варто враховувати модель і марку автомобіля. Світлі тони візуально збільшують розміри авто, а темні зменшують. Крім того, кольори надають різний вплив на психіку людини — одні пригнічують, а інші піднімають настрій. Вибір кольору автомобіля багато в чому залежить від характеру власника і того, яке враження він хоче справити на оточуючих.

Це варто переглянути: