як пофарбувати машину

Фарбуємо автомобіль правильно

Фарбування автомобіля вважається досить складним і дорогим процесом, більшу частину якого займає безпосередня підготовка, а не саме нанесення лакофарбового покриття. Зрозуміло, тільки досвідчений майстер знає, як правильно пофарбувати автомобіль. Проте, дану процедуру можна виконати і самостійно, знаючи основні моменти і особливості.

Види фарбування автомобіля

Існує три види фарбування — локальне, часткове і повне. У разі повного фарбування, обробці підлягає повністю весь кузов машини, частина кузова всередині і підкапотний простір. Якщо ж мова йде про часткове фарбування, то в даному випадку обробці підлягає лише окремо взята частина кузова, наприклад, двері, крило і т. д. Необхідність в локальному фарбуванні з переходом, з’являється в тому випадку, коли необхідно добитися максимально точного злиття кольору старої і нової фарб. Локальне фарбування вважається порівняно новим способом, який дає можливість за рахунок лакофарбового покриття приховати невеликі вм’ятини, сколи, подряпини, не порушуючи заводського покриття.

правильне фарбування автомобіля

Якому б виду фарбування ви не надали перевагу, слід пам’ятати про те, що процес вимагає кропіткої роботи і старань. Необхідно попередньо ознайомитися з покроковою інструкцією «Як правильно фарбувати автомобіль».

Етапи фарбування автомобіля

Очищення

На даному етапі слід помити автомобіль для того, щоб всі дефекти були видні, і ви змогли оцінити повний обсяг роботи. Фарбувати автомобіль при забрудненнях вкрай не рекомендується, в іншому випадку ваші зусилля будуть витрачені даремно. Чистою повинна бути і фарбувальна камера або ж приміщення, в якому ви будете працювати.

Нанесення шпаклівки

Даний етап є актуальним у тих випадках, коли на поверхні були виявлені нерівності. Поверхня не може бути ідеально рівною навіть у тому випадку, коли на авто встановлюються абсолютно нові оригінальні запчастини. Неправильне транспортування може зробити свою справу. Якщо ж мова йде про неоригінальні запчастини, то в тридцяти відсотках випадків їх поверхня виявляється нерівною, тому їх слід попередньо шпаклювати.

Шпаклівка здійснюється з метою вирівнювання поверхні. Існує кілька типів даного матеріалу, які відрізняються в залежності від зернистості. Намагайтеся правильно підбирати матеріал для шпаклівки в залежності від розміру та місця пошкодження.

Шліфування

Після того як шпаклівка висохне, поверхню слід відшліфувати. У відповідності зі способом фарбування, авто вибирається зернистість наждачного матеріалу. Якщо грунт буде порозаповнюючим, то шпатлівку виводити на нуль не потрібно. Якщо ви будете використовувати стандартний грунт, то поступово слід знижувати зернистість наждачного паперу до нуля. В іншому випадку після нанесення фарби буде видно всі дефекти, особливо якщо відтінок світлий. Сучасні грунтовки є порозаповнюючими, з ними працювати зручніше, тому більшість майстрів надають перевагу саме їм.

Нанесення грунту

На даному етапі слід обов’язково взяти до уваги колір фарби, так як правильно пофарбувати авто досить складно. Наприклад, необхідно вибирати темний грунт для чорної фарби, а якщо ж фарба буде сріблястою, то і грунт, відповідно, має бути світлим. Наносити фарбу на невисохлий грунт категорично забороняється, оскільки поверхня покриється дрібними тріщинами. Після нанесення грунту поверхня знову шліфується.

Нанесення фарби

Необхідно наносити фарбу на поверхню автомобіля завжди в кілька шарів. На упаковці з фарбою слід читати інструкцію, де вказано необхідну кількість шарів і час витримки між кожним шаром. Нанесення попереднього шару світлої фарби для зафарбовування грунту може знадобитися в тому випадку, коли використовуються світлі фарби. Необхідно правильно налаштувати краскопульт для фарбування автомобіля, щоб досягти бажаного результату.

етапи підготовки

Гранично відповідально слід поставитися до такого процесу, як розбавлення фарби розчинником. Індивідуальні пропорції потрібні для різних типів фарби, але частіше за все вони повинні відповідати співвідношенню один до одного. Якщо розчинник використовувати в невірній пропорції, можна чекати різних наслідків — або пофарбоване місце буде виділятися іншим відтінком, або зерно в ксераліку або металіку не розвернеться під необхідним кутом під час нанесення. Як правильно фарбувати авто відколерованою фарбою? При використанні відколерованих фарб слід бути максимально уважними, оскільки інструкція з розбавлення додаватися не буде, а сам процес буде прямо залежати від технології колеровки. Завдяки правильному режиму сушіння гарантується хороша адгезія фарби.

Нанесення лаку

На даному етапі роботи будуть відбуватися в залежності від типу раніше нанесеної фарби. Як правильно фарбувати авто металіком? Найчастіше в покритті лаком мають потребу металіки. Раніше виготовлялися металіки, які вже були з лаком, але за якістю такі фарби були значно гірше і з часом виробник припинив випускати їх остаточно. Саме тому, сьогодні майже всі фарби такого типу необхідно вкривати лаком. Лак, у свою чергу, слід наносити в три або чотири шари. Існують відмінності між лаками по твердості, швидкості висихання і деякими іншими показниками.

Полірування

У поліровці пофарбованої поверхні немає необхідності в тому випадку, коли фарбування здійснюється в спеціальній камері з фільтруючою і припливно-витяжною системами. У деяких випадках на невисохлий лак, можуть осісти невеликі пилинки, в такому випадку пофарбоване місце потребує поліровки. За рахунок даної процедури можна позбутися деяких дефектів фарбування, наприклад, від осілого пилу або невеликих підтікань. Здійснюючи полірування, майстер знімає критично тонкий шар лаку, а потім оброблене місце полірується за допомогою спеціальної полірувальної пасти і машинки.

Це варто переглянути: