фарбуємо авто самі

Фарбування автомобіля самостійно — поради та рекомендації

Ви вирішили освіжити колір свого автомобіля, але не знаєте, наскільки реальне фарбування авто в домашніх умовах? Якщо вас не лякають складнощі, ви любите робити все самостійно і охайно, то ви впораєтеся з цією роботою. Головне, добре підготуватися як теоретично, так і матеріально.

Зміст:

Готуємо авто до фарбування
Роботи з усунення дефектів кузова перед фарбуванням
Видаляємо вм’ятини за допомогою автошпатлівки
Завершальний етап підготовки до фарбування
Фінал робіт — фарбування машини

Готуємо авто до фарбування

Найважче — це початок. Ходиш навколо машини і не знаєш, з якого краю до неї підступити. Так от, для початку варто помити машину, бо на чистому кузові легше побачити всі дефекти.
Тепер терпіння — адже саме фарбування машини своїми руками займає лише 10% всього часу. Інші 90% повністю підуть на підготовку.
Спочатку необхідно демонтувати навісні деталі. Знімаємо передній і задній бампери, фари, підфарники, покажчики поворотів, декоративну решітку радіатора. Все, що зняли, ретельно почистіть, помийте і складіть в окремому місці.

Роботи з усунення дефектів кузова перед фарбуванням

Самостійне фарбування автомобіля починається з оцінки лакофарбового покриття машини на предмет дефектів. Для цього необхідно машину встановити в добре освітленому місці. Відколи, тріщини, вм’ятини позначайте кольоровою крейдою або швидко сохнучою акриловою фарбою.

самостійне фарбування машини

Тепер беремо в руки стамеску і зачищаємо дефектні місця до чистого металу. Основне завдання на цьому етапі полягає в тому, щоб за допомогою наждачного паперу №60, 80 та 100 видалити пошкоджені ділянки фарби. Таким чином буде забезпечений максимально плавний перехід на не ушкоджену поверхню. Різниця висот повинна бути мінімальною, і її можна визначити тільки рукою, на дотик.
Працюючи наждачним папером, частіше перевіряйте переходи. Ви самі зрозумієте, коли досягнете ідеальної поверхні. Виконавши роботи по зачистці кузова наждачним папером, необхідно витерти його бавовнянимї ганчір’ям, змоченим уайт-спіритом.

Видаляємо вм’ятини за допомогою автошпатлівки

Для шпаклювальних робіт використовують поліефірну синтетичну автошпатлівку. Самі роботи виконуються металевими або гумовими шпателями. При підготовці шпаклівки важливо дотримуватися рекомендації, зазначені на упаковці.
Невеликими порціями шпаклівка перемішується з затверджувачем. Потім шпателем її наносять на оброблювану поверхню. Рухи повинні виконуватися перехресно і бути досить енергійними. Працювати потрібно швидко, але без метушні, так як шпатлівка твердне протягом 30 хвилин. Якщо роботи зі шпаклювання виконані на належному рівні, то фарбування авто в домашніх умовах в кінцевому підсумку дасть чудовий результат.

Після висихання шпатлівки (це приблизно, 30-45 хвилин при температурі +20 градусів) поверхню необхідно обробити наждачним папером. Використовуючи абразив різної зернистості, від №120 до №600, шпатлівка доводиться до геометрії кузова. Ця процедура досить клопітка і вимагає терпіння. Не забувайте періодично перевіряти свою роботу рукою. Якщо потрібно, то шпатлювання слід повторити, відповідно, з подальшою зачисткою.

Щоб остаточно проконтролювати якість шпаклювальних робіт, на підготовлену поверхню необхідно нанести тонкий шар грунтовки, бажано, з аерозольного балончика. Дефекти спливуть миттєво — їх потрібно виправити.

Завершальний етап підготовки до фарбування

Все лакофарбове покриття машини необхідно рівномірно зашкурити, щоб зробити поверхню матовою. Для цього використовують наждачну шкірку №1200.

За допомогою малярської стрічки приклеюємо папір до тих місць кузова, які не підлягають фарбуванню. При цьому слід пам’ятати про кордони забарвлюваних і незабарвлюваних деталей. Ще раз протираємо кузов автомобіля ганчір’ям, змоченим в уайт-спірит, і чекаємо висихання.

Фарбування авто своїми силами завершиться успішно, коли відповідним чином буде підготовлено приміщення. По-перше, воно має бути просторим — не менше двох метрів по периметру авто. По-друге, стіни, стеля ретельно очищаються від бруду і зволожуються. Змочити водою необхідно і підлогу, щоб виключити потрапляння пилу на поверхню автомобіля.

Фінал робіт — фарбування машини

Заздалегідь купуємо автоемаль, яка сохне в природних умовах без запікання. Підготовка емалі до фарбування виконується відповідно до рекомендацій з її застосування.

Фарбу необхідно розвести спеціальним розчинником до потрібної консистенції. Готовність фарби до роботи перевіряється візуально. Для цього беремо металевий стрижень діаметром 1-2 мм і занурюємо в приготовлену фарбу, потім піднімаємо його. Якщо фарба стікає 3-4 краплі в секунду, то можна починати фарбувати авто в домашніх умовах.

не фарбуйте машину самостійно
Фарба проціджується через капронову панчоху і заливається в краскопульт для фарбування автомобіля з соплом № 1,4. Робочий тиск повітря має бути на рівні 2,5-3 Атм.

Починають фарбувати з даху автомобіля. Пістолет тримають на відстані 15-25 см від кузова. Рухи під час робіт повинні бути плавними і, що важливо, зворотньо-поступальними. Автомобіль фарбують у два-три шари, з витримкою між шарами 15-20 хвилин. Час висихання пофарбованого авто займає від 24 до 36 годин при температурі +20 градусів.

Пам’ятайте, що при виконанні робіт з фарбування автомобіля своїми руками необхідно дотримуватися запобіжних заходів та пожежної безпеки. Роботи слід виконувати в провітрюваному приміщенні, перебувати в респіраторі і ні в якому разі не курити.

Це варто переглянути: