підготовка машини до покраски

Самостійна підготовка автомобіля до фарбування

Автолюбителі зі стажем і професіонали знають, як самостійно підготувати машину до фарбування. У кожного є власні секрети і напрацювання. Але, тим не менше, основні етапи для всіх загальноприйняті. Розглянемо їх у технологічній послідовності. Причин для фарбування автомобіля може бути маса. Від них залежить, як ви будете фарбувати і як проведете підготовку. Візьмемо за приклад варіант, коли оновити лакофарбове покриття ви вирішили для себе, а значить, робити будете все на совість.

Зміст:

  1. Мийка та огляд кузова
  2. Зачистка кузова автомобіля
  3. Шпаклювання кузова
  4. Грунтовка

Мийка та огляд кузова

Підготовка до фарбування автомобіля в домашніх умовах починається з попереднього ретельного огляду кузова. Добре вимийте машину і досконально огляньте її. Особливу увагу приділіть так званим зонам ризику: днище, крила, пороги, стійки, місця стиків деталей. Якщо виявите гнилі місця, то тут не обійтися без радикальних заходів. Проблемні місця краще вирізати болгаркою і накласти латки, застосувавши зварювальний апарат. Виявивши бульбашки іржі, натисніть на них твердим предметом. Швидше за все, в цих місцях іржа йде зсередини і доведеться теж скористатися зварюванням.

Зачистка кузова автомобіля

Після обстеження з автомобіля потрібно зняти всі деталі, які не повинні потрапити під струмінь фарби: скло, фари, ручки, тюнінг, бампера. Дещо можна заклеїти газетами і малярним скотчем. Якщо при огляді було виявлено глибокі вм’ятини й тріщини, то доведеться ці місця рихтувати (читайте тут). Для цієї роботи потрібен певний досвід. За його відсутності краще звернутися до нас. Для рихтовки застосовують різні витяжні пристосування, рихтувальні молотки і опори.

Після зварювальних робіт і рихтування можна приступати до зачистки. Її мета — згладити зварні шви, відколи, тріщини і прибрати верхній блискучий шар старої фарби. Для цього можна скористатися спеціальним рубанком або шліфувальною машинкою і наждачним папером. У місцях, де є бульбашки іржі, знімаємо, не шкодуючи, все до металу. Можна використовувати перетворювач іржі. Якщо стара шпаклівка і фарба тримаються міцно, то не слід дуже старатися. Ці місця просто «затуманьте», знявши шкіркою верхній шар. Після цього поверхню потрібно знежирити бензином.
Великі поверхні потрісканої фарби можна протруїти 30% розчином каустичної соди і залишити на ніч. Вранці фарба легко зніметься струменем гарячої води. Каустик наносити пензлем щоб уникнути травмування рук — це агресивна рідина.
Зварні шви можна шліфувати болгаркою. Вм’ятини, тріщини і подряпини обробляють вручну шкіркою Р60-Р120, остаточне шліфування виконують більш дрібною наждачкою Р220-Р260.

Шпаклівка кузова

Підготовка авто під фарбування передбачає ще один етап. Для усунення всіх нерівностей поверхню потрібно зашпатлювати. Шпатлівки автомобільні бувають різні, і тому способи нанесення теж відрізняються. Кожен виробник дає свої рекомендації, яких і потрібно дотримуватися. Але є основне правило: не накладайте шпаклівку товстим шаром — вона обов’язково потріскається. Але якщо все ж така необхідність з’явиться, то шпатлювання потрібно робити шарами, ретельно просушуючи кожен з них. Для великих вм’ятин і тріщин краще застосовувати крупнозернисту шпаклівку зі скловолокном або нітрошпатлівку. Для деталей з пластику застосовують спеціальну шпаклівку, призначену для пластиків.

Шпатлювання капота

Наносити шпатлівку найкраще прямокутним шматком листової гуми. Після висихання її теж потрібно зашкурити, щоб поверхня була гладкою. Шпаклівку зі скловолокном, яку ви наклали товстим шаром, потрібно залишити на добу для кращого висихання. Інакше вона може просісти і доведеться виправляти ситуацію. Незначні дефекти можна зашпатлювати двохкомпонентною шпаклівкою, яка є універсальною. Для мікротріщин підійде однокомпонентна акрилова шпатлівка, яку наносять зазвичай після грунтовки. Всю роботу виконують водостійким наждаковим папером з рясним додаванням води.

Грунтовка

Ми розглянули самі основні і важливі моменти, і тепер знаємо, як підготувати авто до фарбування. Але є ще один крок, який деякі автолюбителі пропускають.

Це грунтування кузова. Для того щоб фарба трималася довго і міцно, краще цією процедурою не нехтувати. Для неї потрібен компресор з робочим тиском 3 атмосфери, краскопульт для фарбування і безпосередньо грунт. На сьогоднішній день самий популярний — акриловий. Він чудово захищає метал від корозії. Починати потрібно з тих місць, які шпаклювали, і наносити в декілька шарів. Після грунтовки потрібно знову зачистити поверхню шкіркою.

затирання кузова авто

Після закінчення грунтування необхідно нанести «проявляючий» шар — розбавлену розчинником емаль. Вона покаже ваші недоробки, до яких доведеться повернутися і знову зашпатлювати проблемні місця. Потім ретельно відшліфувати і довести кузов до ідеальної гладкості .
На цьому підготовку до фарбування можна вважати завершеною.

Це варто переглянути: