рихтування кузова автомобіля

Рихтування кузова автомобіля самостійно

У процесі експлуатації автомобіля часто трапляються події, в результаті яких відбувається пошкодження зовнішніх елементів кузова. Це можуть бути як зіткнення з різного роду перешкодами, так і великі ДТП, при яких кузов авто отримує значні пошкодження. При невеликих пошкодженнях і наявності технічної можливості рихтування кузова своїми руками виконується власником авто, в іншому випадку необхідно звернення в спеціалізовану майстерню з кузовного ремонту.

Зміст:

Необхідність рихтування кузова
Інструменти для рихтування
Рихтування кузова своїми руками без фарбування

Необхідність рихтування кузова

Сучасні авто відрізняються неймовірно складною побудовою, і будь-яке неправомірне втручання в структуру може викликати непоправні порушення. Щоб рихтування автомобіля своїми руками була дійсно ефективне, наполегливо рекомендуємо дотримуватися допустимих технологій та використовувати відповідні інструменти. Іноді деякі пошкодження можуть деформувати капот або інші поверхні авто і в даному випадку дуже актуальна процедура видалення вм’ятин без фарбування. Використання розглянутої технології дозволяє відновлювати зовнішній вигляд пошкодженої деталі без зміни її лакофарбового покриття.

Рихтування кузова своїми руками з подальшим фарбуванням може здійснюватися в тому випадку, якщо метал був сильно пошкоджений, пробитий або зовсім розірваний. Рихтовку кузова прийнято вважати досить відповідальним і трудомістким процесом, проведення якого вимагає від майстра наявності спеціальних технологічних пристосувань та досвіду. Складність роботи безпосередньо залежить від виду ушкодження.

рихтуйте правильно

Раніше рихтування авто своїми руками було прийнято виконувати за допомогою молотка, але ці дні давно пішли в минуле. Щоб розглянутий тип ремонтних робіт був ефективний, необхідно обов’язково використовувати певні інструменти і в деякому плані процедура може зажадати матеріальних витрат. Від вашого досвіду і кваліфікації безпосередньо залежатиме список використовуваних вами інструментів. Наприклад, пневматичний молоток використовується для ліквідації вигинів, вм’ятин і глибоких подряпин на зовнішній оболонці кузова. Він здатний замінити ковадло і ручку звичайного молотка. Апарат відрізняється простим пристроєм.

Якщо ж протягом не одного десятка років автомобіль вже піддавався не одному кузовному ремонту, то в даному випадку не варто видаляти вм’ятини. Якщо метал занадто сильно деформований, то видалення вм’ятин лише призведе до збільшення площі матеріалу, який потім нікуди буде дівати.

Інструменти для рихтування

Вибираючи ударні інструменти пам’ятайте, що вони не повинні витягувати метал. Кращий варіант в даному випадку — це молотки з пластмасовими або гумовими бойками, опорна поверхня яких досить велика, а також дерев’яні киянки. Використання таких молотків не викличе появу слідів деталі що ремонтуеться.

Робоча поверхня інструментів повинна бути ідеально гладкою, в іншому випадку вони можуть залишити непоправні сліди. Наковальня (підтримка) повинна володіти великою масою, оскільки тоді енергія удару буде краще поглинатися і від ударного інструменту буде менше сліду.

Рихтування кузова без фарбування

Розглянута процедура при наявності досвіду та необхідних інструментів не так складна, як здається на перший погляд. Настійно рекомендується перед самостійним проведенням розглянутих ремонтних робіт наживо поспостерігати за процесом вирівнювання вм’ятин до фарбування або хоча б подивитися відео рихтування кузова. Для виконання рихтовки необхідно також володіти певними теоретичними знаннями, обережністю і точністю. У даному випадку обов’язковою умовою є суворе дотримання правил виконання рихтувальних робіт.
1. Зніміть елемент авто, який потребує рихтування, якщо це можливо.
2. Встановіть кордону дефекту.
3. На звороті вм’ятини здійснюйте вистукування, а з лицьового боку пошкодженої поверхні повинна знаходитися підтримка. Якщо габарити вм’ятини великі, починати необхідно з країв, де буде фіксуватися вся напруга. Усунення невеликих вм’ятин навпаки починається з середини.
4. Пошкоджена поверхня може розтягуватися, якщо точки удару молотка збігаються з підтримкою. Щоб уникнути такої ситуації тримайте підтримку з певним відхиленням, а самі удари молотка і підтримки чергуйте.
5. У деяких випадках актуально прогріти пошкоджене місце, тоді вирівнювання буде більш легким.

Коли рихтування кузова своїми руками буде завершене, слід обмацати поверхню і перевірити на наявність дефектів:

Бульбашки, що мають властивість переміщатися при натисканні на них на іншу поверхню.
Западини, які не усуваються видавлюванням.

рихтовка своїми руками

Для усунення таких дефектів, перш за все, прокресліть кордони крейдою і далі усуньте подовження металу. Рихтування автомобіля своїми руками вглиб з кожного боку аркуша здатне видалити западини. Удари повинні доводитися на центр і переміщатися поступово до кордонів зі зниженням сили.

Що ж до міхурів, то їх можна прибрати шляхом стягування металу. Процедура допустима за умови потовщення металу. Для цього в міхурі нагрійте кілька точок киснево-ацетиленового пальником. Після того, як нагрітий метал охолоджується, поверхня стискається і міхур ліквідується. Мокре ганчір’я використовується для охолодження.

Це варто переглянути: