матеріали для фарбування автомобілей

Матеріали необхідні для фарбування автомобіля

Ви зібралися перетворити вашого «залізного друга»? Тоді вам необхідно гарненько підготуватися. У цій статті від avtoservis.lutsk.ua, ви дізнаєтеся які матеріали для фарбування автомобіля вам будуть потрібні. Адже тільки фарбою і лаком не обійтися, тим більше що фарбування та полірування кузова — це вже заключний етап. А йому передує ще велика і серйозна підготовча робота. Від якості проведення підготовки залежить успіх всього процесу.

Зміст:

  1. Де і як пофарбувати автомобіль?
  2. Матеріали для підготовки до фарбування.
  3. Види автомобільних фарб, розчинник і лак.
  4. Полірувальні пасти.

Де і як пофарбувати автомобіль?

Кращим виходом, зрозуміло, буде віддати вашого улюбленця в умілі і досвідчені руки професіоналів. У майстернях avtoservis.lutsk.ua завжди є сотні самих різних засобів автомобільної хімії та витратних матеріалів. Фахівці своєї справи залежно від поставлених завдань підберуть все необхідне. Адже вони, як правило, добре розбираються в типах і призначення усіх цих засобів і добре орієнтуються в цінах.

На жаль, не кожному по кишені скористатися послугами автосервісу. Багато хто надає перевагу зробити фарбування авто у власному гаражі. Теж непогано і більш економно. Але за відсутності досвіду, потрібно хоча б проконсультуватися з фахівцем, про те, що потрібно для фарбування автомобіля? Адже коли ви вже приступите до підготовки, бігати в пошуках потрібних матеріалів буде не зовсім зручно. Краще заздалегідь все приготувати і більше не відволікатися по постачальницьким питанням.

Які матеріали потрібні в підготовчому періоді

Змивка фарби

Якщо ви вирішили кардинально поміняти колір автомобіля або стара фарба має сильні пошкодження, відшаровується від металу або спучується, то найкращим рішенням буде позбутися від шару старої фарби. При цьому потрібно не пошкодити метал кузова.

Сучасні технології дозволили винайти дуже ефективний і швидкодіючий спосіб видаляти фарби і лаки з поверхні металу. Такий ефект дає змивка для автомобільної фарби. Наприклад, такі змивки як ABRO або BODY відмінно розм’якшують і відшаровують старі лакофарбові покриття практично з будь-яких поверхонь, за винятком пластмас.

Шпаклівка

Якщо фарбування автомобіля носить відновлювальний характер після будь-яких пошкоджень або ДТП, то часто вдаються до рихтування кузова. Ця процедура досить груба і з її допомогою не завжди вдається отримати ідеально рівну поверхню. Тому всі нерівності і шорсткості що залишилися, вирівнюються нанесенням шпаклівки.

Їх поділяють на два основних види: однокомпонентні і двокомпонентні. Останніми, що містять саму шпаклювальну суміш і затверджувач, вирівнюють глибокі вм’ятини. Добре перемішуючи шпаклівку з затверджувачем перед застосуванням, ви отримуєте густий і в’язкий продукт, який можна наносити товстим шаром.

Фінішні шпаклівки більш рідкі і наносити їх потрібно тонким шаром, тому що вони дають велику ступінь усадки. Залежно від основи, на якій виготовлена шпаклівка, їх ділять на такі види:

  • акрилові — ці шпаклівки виробляють на водній основі. Вони ідеальні для обробки великих поверхонь (акрилова рідка шпаклівка) з використанням розпилювача. Акрилова однокомпонентна шпаклівка добре вирівнює дрібні недоліки після грунтовки. Після неї можна відразу наносити емаль або фарбу-металік;
  • нітроцелюлозні — шпаклівки, які усувають дефекти на кузовах, покритих нітроемалями і синтетичними емалями. Наносяться тонким шаром і висихають протягом години;
  • поліефірні — дрібнозернисті, двокомпонентні шпаклівки на основі поліефірних смол, які добре заповнюють пори і дуже швидко сохнуть (20-30 хвилин). Наприклад, шпаклівка з алюмінієм добре підходить для деталей, що піддаються сильній вібрації (капот), шпаклівки BODY;
  • для глибоких вм’ятин і поверхонь, пошкоджених корозією, добре підходить шпаклівка зі скловолокном. Це ідеальний, дуже еластичне засіб здатний закласти найглибші нерівності завдяки армуючим властивостям його скловолоконних ниток;
  • шпаклівка для роботи з пластиком — нею можна відреставрувати бампера, а також різні елементи в салоні автомобіля. Вона досить м’яка й еластична. Також має відмінну адгезію з пластиковими виробами.

Грунт автомобільний

Що ще потрібно для фарбування авто? Це, безумовно, грунтовки. Вони потрібні для того, щоб підсилити зчеплення лакофарбових матеріалів з металом, захистити кузов від корозії, а також приховати дефекти шпаклівки:

Епоксидні грунти. Відмінно захищають метал кузова від корозії і усувають незначні нерівності шпаклівки.

Грунти адгезійні для пластику міцно зчіплюють емалі і пластик. Ними можна користуватися для фарбування будь-яких деталей авто з пластика.

Акриловими грунтовками виконують остаточне вирівнювання поверхні перед фарбуванням. Акриловий грунт виготовляється на водній основі, тому він універсальний стосовно до всіх видів фарб.

Шліфувальний папір

Матеріали для фарбування автомобіля передбачають наявність великої кількості шліфувального паперу різної зернистості. Папір використовують для зачистки поверхні від дрібних нерівностей після шпаклювання та грунтування.

Так, рухаючись по технологічному ланцюжку, ми підійшли до основного процесу — покриттю поверхні кузова лакофарбовими матеріалами.

Види автомобільних фарб, розчинник і лак

автомобільні фарби

Переймаючись питанням, що потрібно для фарбування авто, ми в першу чергу маємо на увазі фарбу і лаки.
Всю фарбу, призначену для автомобілів, можна розділити на три основні групи:

акрилові фарби. Їх виготовляють на водній основі. Вони дають глибокий, яскравий колір, легко наносяться і швидко сохнуть. Стійкі до впливу зовнішніх факторів. Завдяки цим чудовим якостям, акрилові фарби стали найпопулярнішими серед автолюбителів і професіоналів.

фарба-металік наноситься в два шари: спочатку синтетична нітроемаль обраного відтінку з ефектом металу, потім наносять другий захисний шар акрилового лаку.

фарба спеціального призначення — призначена для тюнінгу автомобіля або виконання аерографії (малюнків на поверхні кузова).

Обрана фарба може виявитися досить густою і, як правило, потребує розведення. Тому у вашому арсеналі повинен бути присутнім розчинник для автомобільної фарби. Він повинен відповідати типу фарби, яку ви обрали.

Полірувальні пасти

Щоб надати зовнішній блиск новому лакофарбовому покриттю, використовують полірувальні пасти. Вони стануть швидким помічником при усуненні недоліків фарбування, а також випадкових дрібних подряпин.

За допомогою полірування такою пастою можна домогтися різного ефекту. Це може бути привабливий дзеркальний блиск, який виходить при застосуванні рідкої дрібноабразивної пасти. Або ж навпаки — матової поверхні, яка виходить за допомогою грубої полірувальної пасти. Також для дрібного ремонту, полірування та захисту металу й пластику застосовують неабразивні полірувальні пасти.

Це варто переглянути: