комп'ютерний підбір фарб

Підбираємо колір автомобільної фарби

Практично всі виробники привласнюють автомобілям одного кольору спеціальний код, який визначає пігментний склад використовуваної емалі. Однак на практиці відтінок автомобілів, випущених в різний час, може досить сильно відрізнятися, оскільки у виробника немає необхідності стежити за точною відповідністю. Тому, при будь-яких фарбувальних роботах, доцільно використовувати комп’ютерний підбір фарби для автомобіля. В результаті правильного підбору з однопігментних чорнил виготовляється емаль, яка ідеально підходить для даного авто.

Спеціальне програмне забезпечення, що використовується нами в процесі підбору та створення відтінку, містить таблиці компонентів базових кольорів із зазначенням точних пропорцій. Крім того, навіть для одного колірного коду, у колориста вже є кілька тестових пластин, для яких точно відомий пігментний склад використовуваного рецепту. Порівнявши відтінок еталонної пластини з кольором кузова, колорист приймає рішення про те, які зміни внести в рецептуру на першому етапі підбору.

підбір автомобільної фарби

Особливості повного і локального фарбування

Комп’ютерний підбір відтінку фарби для автомобіля застосовується і при повному фарбуванні, проте в даному випадку не потрібен настільки делікатний підхід, і достатньо буде одного вифарбовування, щоб результат візуально не відрізнявся від початкового кольору. А ось у випадку з фарбуванням окремих елементів, на підбір правильного складу фарби може знадобитися чимало часу і зусиль.

Процес кузовного ремонту вважається одним з найскладніших саме через необхідність локального фарбування окремих ділянок та елементів кузова.

Переваги комп’ютерного підбору кольору:

  • при незначних дефектах відсутня необхідність повного фарбування;
  • не вимагається демонтаж деталі що фарбується;
  • зберігається заводське покриття.

Як підібрати правильну фарбу для автомобіля?

Процес підбору виглядає наступним чином: за складеним рецептом виготовляється невелика кількість фарби, якою проводиться викраска тестового зразка, що представляє із себе невелику металеву пластину. Коли емаль на пластині повністю висохне, при спеціальному освітленні її колір порівнюється з кольором кузова автомобіля. Якщо помітні навіть мінімальні відмінності у відтінках, в рецептуру вносяться відповідні зміни. Причому склад фарби не змінюється, змінюються виключно пропорції пігментів що використовуються в основному рецепті, відповідному номерному коду.

Складнощі, що виникають в процесі підбору

колір фарби автореанімаціяДля комплексних кольорів, що мають у своєму складі перламутровий відтінок, зернистість або елементи металіка, процедура дещо ускладнюється. При цьому підбір складу проводиться з точністю до десятих, а іноді і сотих часток грамів. Досвідчений колорист може виконати підбір кольору для фарбування автомобіля настільки точно, що навіть при неповному забарвленні деталі перехід буде зовсім непомітний. При цьому він врахує також незначне потемніння відтінку з часом.

В деяких випадках, для того щоб підібрати відтінок, максимально відповідний зразку, потрібні десятки тестів, на які навіть дуже досвідчений колорист може витратити кілька годин, часом, весь робочий день. Проте, коли рецепт готовий, він фіксується в базі даних і прив’язується до певного автомобіля, так що при наступних ремонтах (тьфу, тьфу, тьфу) складна процедура підбору не буде потрібна.

Це варто переглянути: