полірування авто луцьк

Абразивне полірування авто своїми руками — це просто

З плином часу лакофарбове покриття автомобіля тьмяніє, автолак стає крихким, через що з’являється павутинка дрібних тріщин, через які здатен проникати кисень. Взаємодіючи з металом, він викликає його корозію. Для запобігання старіння лакофарбового покриття автомобіля, хоча цей процес і є неминучим, існує абразивне полірування автомобіля, яке має на меті відновлення початкового кольору і блиску покриття машини.

Зміст:

  1. Теорія поліровки
  2. Етапи проведення робіт
  3. Матеріали та інструменти

Теорія поліровки

Абразивне полірування застосовується в тих випадках, коли покриття вже пошкоджене дрібними подряпинами і дефектами, але при цьому дефекти не досягають рівня грунтовки, внаслідок чого фарбування ще не потрібно. Але якщо дефекти лакофарбового покриття будуть грубими, полірування кузова автомобіля просто необхідне, однак перед поліруванням рекомендується провести професійне фарбування з якісним підбором кольору. Таким чином можна буде досягти ефекту «нового автомобіля» після проведення полірування.

Слід зауважити, що абразивна поліровка кузова вважається самою трудомісткою і витратною. Здійснюється вона тільки лише з використанням спеціальної полірувальної машини і в кілька етапів.

Таке полірування дозволяє прибрати такі дефекти, як подряпини і потертості, а також помутніння на поверхні кузова автомобіля. Подібні дефекти виникають через дії механічних абразивних чинників (це пил, пісок і бруд), хімічних факторів (це як органічні, так і неорганічні кислоти, луги та солі) і ряду інших чинників. Навіть через вплив звичайних сонячних променів, які з часом надають автомобілю вид старої машини. Найбільш швидко такі дефекти виникають внаслідок рідкісного застосування абразивної поліровки автомобіля, яка дозволяє домогтися зменшення вірогідності пошкодження фарби.

Етапи проведення робіт

Весь процес ділиться на кілька етапів:

  • попереднє миття;
  • абразивне полірування;
  • мийка автомобіля;
  • м’яке полірування;
  • захисне полірування.

Попереднє миття

На першому етапі здійснюється попередня мийка автомобіля для механічного видалення бруду і специфічних забруднень, наприклад, бітумних плям.

Полірування абразивом

Полірування подряпин кузова автомобіля абразивами, має на увазі видалення верхнього шару лакофарбового покриття, товщина якого в даному випадку буде становити кілька мікрон.

полірування авто своїми руками

Власне полірування з використанням абразивів повинне проводитися тільки з використанням спеціальних паст. Під час першого етапу видаляється самий верхній шар лакофарбового покриття, внаслідок чого згладжуються нерівності і видаляються ділянки фарби, які пошкоджені мікроподряпинами. Можуть використовуватися дрібно-, середньо- і грубозернисті абразивні пасти, вибір яких залежить від характеру поверхні. Але в більшості випадків вдаються до послідовного використання всіх видів паст. Грубозернисті пасти дозволяють ефективно згладити подряпини, середньозернисті — згладжують дрібні подряпини і стирають межі між старою і новою фарбою, тоді як дрібнозернисті використовуються для боротьби з матовою поверхнею. Їх ефект добре помітний на темній поверхні, хоча вони непогано справляються і з круговими розводами.

Мийка після полірування

Мийка автомобіля проводиться з метою видалення абразивних частинок і продуктів полірування. Після миття автомобіль потрібно ретельно висушити.

М’яка поліровка

Вона проводиться з використанням спеціальних паст, основна мета якої полягає в доданні автомобілю блиску. Пасти надають автомобілю надійний захист і формують глянсову поверхню.

Захисна поліровка

Вона є обов’язковим етапом проведення полірування абразивними пастами, хоча і може виконуватися як самостійна процедура. В останньому випадку її потрібно проводити частіше. Можуть застосовуватися як тефлонові, так і воскові пасти. Слід зауважити, що тефлонові пасти за своїми характеристиками перевершують воскові пасти.

Матеріали та інструменти

Для проведення абразивного полірування кузова будуть потрібні болгарка з регулятором швидкості обертання, дві пасти, чиста вода, якою має бути дуже багато, диски поролонові (вони повинні бути двох видів), абразивний папір для мокрого шліфування, знежирювач і перехідник з липучкою.

Окрім того, при проведенні процедури необхідно деталі з пластику і скла і нікелю заклеїти, затримуватися на одному місці довго не можна, так як покриття під болгаркою сильно нагрівається. Проводити процедуру потрібно в добре освітленому місці, не в холодну пору року, в добре провітрюваному приміщенні, так як буде утворюватися велика кількість пилу. В якості абразивних паст можуть застосовуватися такі пасти, як Farecla G6 і G10, 75 і 76, пасти фірми ЗМ (поліроль №1 і №2).

Це варто переглянути: